Cocktail

Cestování do Atlanty

bigstock-skyline-of-downtown-atlanta-g-97350332_1000

Město v lese“ nebo také „Město stromů“ – i tak bývá často přezdíváno Atlantě – hlavnímu a největšímu městu státu Georgia. Atlanta se rozkládá podél řeky Chattahooskee na ploše 343 km², přičemž celých 36 % jeho rozlohy zabírá právě zeleň. Zajímavostí je zde i hojnost broskví, po kterých byla pojmenována hlavní ulice Atlanty – Peachtree. Samotnou Atlantu pak obývá 541 000 obyvatel a společně s oblastmi se číslo šplhá až na 5 475 000.

Atlantu nepochybně proslavily Olympijské hry v roce 1996. Jejich připomínkou je velký olympijský park, Centennial Olympic Park. Ten sice dlouhá léta chátral, ale dobrý nápad a nemalá investice z něj udělaly oblíbené místo, kam chodí odpočívat i sportovat mnoho místních a turistů. Na rekonstrukci parku bylo použito asi 800 000 cihel a jeho plocha zabírá 21 akrů.

Zajímavá místa v Atlantě

Začít nemůžeme ničím jiným než letištěm Hartsfield-Jackson Atlanta International, které je největším leteckým uzlem na světě. Jeho provozovatelem je Delta Air Lines, která ročně přepraví víc než 100 milionů pasažérů do všech koutů světa.

Za zmínku jistě stojí i samotné centrum Atlanty Peachtree Center, jehož součástí je obří nákupní a zábavní středisko s parčíky, tropickou zelení, jezírky a fontánami. Během prohlídky určitě nepřehlédnete ani hotel Peachtree Plaza, jehož součástí je otočná restaurace s okouzlujícím výhledem po okolí, situovaná v 70. patře.

Za návštěvu jistě stojí i Svět Coca Coly – firemní muzeum, kde se seznámíte s historií tohoto obřího giganta. Víte, že Coca Cola byla objevena právě zde? Tuto informaci, stejně jako nespočet dalších, se dozvíte právě ve Světě Coca Coly, který ročně navštíví na 1 milion turistů.

coca_cola_1280

Zmínit musíme také Bank of America Plaza, která v žebříčku nejvyšších budov světa obsadila díky své výšce 312 metrů 42. pozici. Budova je zároveň třetí nejvyšší v USA. Zajímavostí je i druhý největší kostel v USA – North Point Community Church, který je jedním z více než 1000 bohoslužebných míst v Atlantě.

Chcete si vyrazit z kopýtka? Pak zamiřte do Underground Atlanta – rozlehlého podzemního komplexu obchodů, restaurací, barů a zábavních center. Komplex byl vybudován v katakombách bývalých nádražních prostor.

Za zábavou a zvířaty můžete i do Georgia Aquarium, které opět zaujímá jedno světové „nej“. Jde totiž o vůbec největší akvárium na světě, které pojme na 100 000 zvířat pětiset různých druhů. Akvárium se pyšní 31 tisíci kubíky vody a návštěvníky jistě potěší jeho prosklený tunel, jímž lze procházet a zároveň obdivovat pestrý podmořský svět.

Jak se dostat do Atlanty

Nejpohodlnějším způsobem je samozřejmě letecká přeprava a již zmíněné letiště Hartsfield-Jackson Atlanta International. Za zmínku jistě stojí i zdejší dopravní systém MARTA (Metropolitan Atlanta Rapid Transit Authority), který nabízí perfektní spojení s centrem i okolím Atlanty. Protože se systém neustále vylepšuje, do budoucna očekáváme vytvoření víceúčelového terminálu s propojením všech typů dopravy.

Samozřejmostí je i metro, které je současně sedmým nejvytíženějším v celé Americe. Atlanta zároveň zaujímá také pozici hlavní železniční křižovatky. Dálková doprava je zde zajišťována společností Amtrak a linkou Crescent train. Městem prochází také tři mezinárodní dálnice.

3_1280

Ubytování v Atlantě 

Pomocí portálu Tripadvisor jsme pro vás vytipovali 3 varianty toho, jak se v Annapolis ubytovat:

  • Na 165 Courtland Street stojí hotel Sheraton Atlanta, který turisté a cestovatelé zvolili vůbec tím nejoblíbenějším v celé Atlantě. Samozřejmostí je bezbariérový přístup, možnost vzít si do pokoje domácího mazlíčka, bazén, fitness, vířivka, ale i bezplatný vysokorychlostní internet a business centrum. Za tento luxus si ale odpovídajícím způsobem připlatíte. Ceny za noc tady začínají na 3 250 korunách.

  • Pokud nemáte peněz nazbyt a jste rozpočtem limitování, pak se poohlédněte po ubytování v hotelu A2C Budget, kde vás noc vyjde na 1 116 korun. Hotel (podle našeho názoru spíše lepší ubytovnu) najdete na ulici 4265 Shirley Dr SW s možností bezplatného parkování v areálu. Hotel je nekuřácký a oficiálně spadá do dvouhvězdičkové kategorie.

  • Patříte-li mezi opravdové fajnšmekry, kteří na ubytování v žádném případě nešetří, máme pro vás opravdovou lahůdku. Tou je hotel Four Seasons Hotel Atlanta, kde jedna noc začíná na 14 440 korunách. Za tuhle sumu ale zažijete pár nocí v opravdovém luxusu, kde nechybí fitness centrum s posilovnou, bazény, vířivky, lázně, business centrum, banketový salonek i pokrmy podávané opravdovými mistry v oboru.

Kdy jet na návštěvu do Atlanty?

Atlanta se nachází v subtropickém podnebí. Ideální dobou pro její návštěvu je tudíž léto, kdy je počasí stálé, teplé a s minimem srážek. Teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni, což je ovšem ovlivněno nadmořskou výškou místa, do kterého cestujete. Zimy jsou naopak velmi studené a na některých místech mohou dosahovat teploty až minus 18 stupňů. Ojediněle se zde můžou objevit i sněhové a ledové bouře. Pokud si nelibujete v nízkých teplotách ani třicetistupňových vedrech, pak na průzkum Atlanty vyrazte během jara nebo podzimu. Počítejte však s vyšším rizikem srážek.

bigstock--138178322_1000

Kde se najíst?

Na ulici 3365 Piedmont Rd NE najdete jednu z nejoblíbenějších, nejvyhlášenějších, ale také nejdražších steakových restaurací v Atlantě, jejíž název je Chama Gaucha Brazilian Steakhouse. Pochutnat si zde můžete na luxusních steacích, ale i bezlepkových specialitách. Prim tady hraje brazilská kuchyně, za kterou si ale odpovídajícím způsobem zaplatíte.

Libanonské a středomořské speciality na vás čekají v restauraci Aviva by Kameel, která patří k nejoblíbenějším a také cenově nejpřijatelnějším restauracím v Atlantě. Najdete ji přímo v srdci Atlanty na ulici 225 Peachtree.

Pokud chcete ochutnat Ameriku ve své nejryzejší podobě, pak zamiřte do restaurace Fox Bros. BBQ, kde si pochutnáte na steacích, grilovaných jídlech, křupavé zelenině, ale i domácích hranolkách. Sedět můžete uvnitř i venku a jídlo si můžete nechat zabalit s sebou. Cenově jde o střední třídu. 

Partneři

ESO travel

Vydejte se na luxusní dovolenou do USA s nejlepším touroperátorem pro Ameriku dle žebříčku TTG – cestovní kanceláří ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@cestovani-usa.cz