Cocktail

Cestování Austin

Austin je hlavním městem amerického státu Texas a zároveň 11. nejlidnatějším městem USA. Nachází se v něm sídla a pobočky mnoha technologických a vývojových společnosti, jako je Google, Apple, Amazon nebo Dell. Díky této popularitě získal přezdívku Silicon Hills. Dnes je Austin označován jako nejkvalitnější místo pro žití v USA se sloganem „Světové hlavní město koncertů“.  

Zajímavá místa v Austinu

Nejnavštěvovanějším turistickým místem Austinu je bezpochyby Kapitol státu Texas umístěn přímo v centru města. V době jeho dokončení byl 7. největší budovou světa s rozlohou 33 000 m2 a výškou 92 metrů. Podle průzkumů se řadí mezi 150 nejoblíbenějších architektonických projektů USA. Nabízí 400 místností, které jsou domovem kanceláře guvernéra státu a komory texaského zákonodárce.

Dalším místem, které nesmíte vynechat je státní historické muzeum Bullock nabízející historií domorodých Američanů a informace o přírodní krajině USA, rančích a slavných texanech. Za návštěvu také stojí nejznámější zeleň Austinu Zilker Park nebo knihovna Lyndon Baines Johnson. 

 austin_1_1024

Jak se dostat do Austinu

Nejsnadněji se dostanete do Austinu letecky z letiště Václava Havla v Praze. Bude vás čekat let dlouhý přibližně 15 hodin s přestupem pravděpodobně na Londýnském letišti Heathrow nebo v New Yorku. Při příletu na mezinárodní letiště Austin se do centra města dostanete snadno autobusem číslo 100 za cca 40 minut. Cena jízdy je 1,25 dolarů. Pokud preferujete taxi, rychlejší soukromé dopravní společnosti nebo chcete cestovat stylově v limuzíně, pak na stránkách letiště naleznete další možnosti transportace

Ubytování 

Díky popularitě města nejen v USA, ale i na dalších světadílech, Austin nabízí velkou řadu hostelů, hotelů a apartmá. Každý návštěvník si zde vybere pro něho cenově i vybavením nejvhodnější volbu. Stačí vyhledat na populárních hotelových srovnávačích, jako je Bookings.com, a vybrat si vzdáleností od centra a nabídkou vaší volbu. Strach o nemožnost ubytovat se rozhodně nemusíte.

austin_3_1000

Kdy jet do Austinu

Největším omezením pro návštěvníky je rozhodně texaské počasí. V letních měsících se totiž dokáže velice snadno vyšplhat až k 38 °C a držet se na této úrovni i několik týdnů. Ideální čas na návštěvu je tedy září až listopad nebo březen až květen, kdy je se teplota drží kolem 23 °C.

Pokud máte rádi živou hudbu a koncerty, pak 6. 10. – 15. 10. je ten správný čas na návštěvu. V Austinu se totiž pořádá Austiny City Limits Music Festival, na kterém vystupují umělci jako Jay-Z nebo Gorillaz.

Zajímavosti 

Austin není největší město Texasu, nedisponuje kluby NHL, NBA ani NFL, ale láska ke sportu, zejména k běhu, je z Austiňanů cítit. Austin je domovem známého cyklisty Lance Armstronga, který tu vlastní i kavárnu se jménem „Jedno zrno“. Městem také protéká řeka Colorado a celkově je na poměry Texasu velice bohatě vybavené zelení.

Díky „přemnožení“ poboček a sídel velkých společností ve městě vládne slogan s názvem „Udržujte Austin divný“, který propaguje rozkvět malých lokálních byznysů a autentické atmosféry lákající především volnomyšlenkáře a kreativce. V minulosti byl Austin známý jako „město fialové koruny“ díky fialové barvě, která se objevuje nad okolními kopci při západu slunce. Dodnes mnoho firem používají ve svém názvu termín „fialová koruna“.

austin_2_1000

Kde se najíst?

Pokud se nacházíte v Texasu, pak se rozhodně vydejte za jídly inspirované životem na rančích. Doporučujeme králíka s knedlíky a křupavou mrkví v restauraci Contigo nebo sendvič plněný hovězím jazykem v Noble Pig Sandwiches. Pokud chcete vyzkoušet netradiční restaurace, pak Vigilante Gaming Bar je přímo pro vás. Podnik nabízí přes 150 deskových her, které vás při kulinářském požitku budou obklopovat. „Divnou“ atmosféru Austinu potom definují snídaně v podobě tacos nebo modré koblihy s názvem „Blueballs“.

Netradiční fakta o městě

  • Město je domovem přibližně 750 000 netopýrů.
  • Jedná se o nejbezpečnější velkoměsto v USA.
  • Slunečná obloha je zde v průměru 300 dní v roce, což Austin činí nejslunečnějším městem v Americe.
  • Austin je rodným domovem hollywoodských herců Sandry Bullock a Matthew McConaugheye. Domov zde našel i Elijah Wood.

Partneři

ESO travel

Vydejte se na luxusní dovolenou do USA s nejlepším touroperátorem pro Ameriku dle žebříčku TTG – cestovní kanceláří ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@cestovani-usa.cz