Cocktail

Cestování Miami

Miami je město okázalého luxusu s velmi barevně pestrým charakterem a životem ve dne i v noci. 2. největší město ve státě Florida je ukázkovým příkladem moderního tepu velkoměsta se ojedinělou sluneční exotickou přichutí s palmami všude tam, kam se podíváte. A vidět na vlastní oči panorama prosklených miamských mrakodrapů s okolo azurově zbarvenými mořskými vodami, lemované zlatým pískem, kde se promenádují štíhlé krásky v bikinách a svalnatí playboyové, tak to je opravdu úchvatný zážitek. 

miami_-_zpad_slunce_1024

Zdroj:https://www.flickr.com/photos/gaensler/5326653831/

Ale Miami není jen o této působivé (skoro vždy) slunné straně mince, protože jakmile nastane večer a hvězdy povstanou na noční oblohu, tak vše ožívá ještě větší a razantnější kulturní měrou. Ulice jsou provoněné značkovými parfémy a lidé oblečení dle nejnovější módní kolekce, kasina roztáčejí své rulety a vzduchem sviští hrací kostky a v barech vyhrává hlasitá salsa a španělština je zde jediný „legální“ dorozumívací jazyk s tancujícími kráskami, protože v Miami žije zřejmě největší komunita Hispánců mimo Latinskou Ameriku.  

Zajímavá místa v Miami

To, co láká turisty jako první je bezesporu Miami Beach a její velice oblíbená část South Beach. V ní se nachází čtvrť zvaná Art Deco Historic District, kde můžete najít cca 800 budov postavených právě v tomto luxusním a dekorativním architektonickém stylu, který byl nejvíce „IN“ na začátku 20. století. Zde na Miami leží zřejmě největší architektonická koncentrace art deco stylu na světě!  

Když z vysokého umění přesedláme chvíli na umění zase z jiného soudku, tak na Miami Beach naleznete také Muzeum erotického umění, které ve svých prostorech uchovává přes tisíce plakátů a dalších dekorativních předmětů, jenž nás poučí o tradice „milostného umění“ v celé Severní Americe.

V centru Miami (oblast Downtown, kde stojí mnoho budov věnované, které jsou centrem obchodu a financí) se rozhodně vypravte na návštěvu např. Historického Muzea Jižní Floridy nebo Muzea umění Miami, která je věnovaná převážně moderním umělcům.

Coral Gables – čtvrti s nádechem jinak architektury Středomoří - se můžete zkusit vcítit třeba do kůže slavného mafianského kmotra Al Caponeho, protože za doby prohibice v USA bylo jeho hlavní ilegální alkoholové sídlo právě ve slavném a honosném Biltmore Hotelu. 

Jak se dostat do Miami

Z Prahy do Miami to dělá přesně 9 277 km vzdušnou čarou. Zřejmě nejjednodušším způsobem jak se dostat do tepla slunného Miami, tak je samozřejmě letecky. Jenom počítejte s tím, že při koupi přímé letenky z pražského letiště Prahy vás 1. let vysadí např. v Curychu, Madridu nebo New Yorku (podle zvolené společnosti) a teprve poté už nasadíte směr na Miami. Cena letenky pro 1 osobu se pohybuje okolo 20 tisíc korun.  

Na Miami se lze také dostat při plavbě lodí, kdy cestovní společnosti, pořádající vyhlídkové plavby velmi rádi nabízejí turistům atraktivní přímoří okolo Miami, protože poblíž leží i Kuba, Mexiko či Bahamy. Navíc v Miami je jeden z největších přístavů na světě.

A pokud už „vandrujete“ po Státech (předně po jejich východní straně) na vlastní pěst v pronajatém automobilu a rádi byste objevování Miami připojili k dalším zajímavým městům východu USA jako např. Boston, New York, Washington, D.C., či Philadelphia, tak stačí stále svištět po mezistátní dálnici Interstate 95. Paralelně s touto dálnicí je i slavná Route 1, která vede až na azurové ostrůvky Key West. 

miami_-_palma_a_voda_1024

Zdroj:https://www.flickr.com/photos/isola81/5101467649/

Ubytování v Miami

Možností, jak se ubytovat v Miami je samozřejmě nepřeberně. V první řadě záleží, s jakým finančním obnosem disponujete a také v jaké lokalitě byste rádi „zapustili“ na chvíli své cestovatelské „kořeny“ neboli každému bude vyhovovat něco jiného. Ze všech možných informačních a ubytovacích portálů nám přijde, že nejlépe vám může pro ubytování v Miami poradit TripAdvisor nebo Budgetplaces. Můžete tak během chvíli najít levné, ale zároveň kvalitní ubytování za pomoci těchto portálů.

Pokud jste opravdu dobrodruhové s velkým a otevřeným srdcem pro nové lidi a nevšední zážitky, tak si můžete vyzkoušet i služby serveru CouchSurfing, kde lidé nabízí přespání zadarmo ve svém bytě ostatním lidem, kteří se vždy do daného města chystají tzv. na blind neboli naslepo.

Kdy jet do Miami

Březen je na Miami ve znamení největšího kulturního latinskoamerického svátku v celé Americe, a to Calle Ocho Carnival. Pije se, tančí, talíře s jídly proudí davem a účast je každoročně víc než milión diváků. Festival má své zázemí ve čtvrti Little Havana, kde žije nejvíce přistěhovalců z Kuby.

O další dva měsíce na celém Miami vypuká vždy nové latinskoamerické šílení, ale tentokrát se týká módního světa, protože se zde koná Miami Fashion Week. Všichni velcí módní návrháři z latinskoamerického světa netrpělivě vyhlížejí tuto jedinečnou událost v roce.

Jinak obecně jet do Miami se dá v jakémkoli měsíci v roce a vždy zde bude více „teplo“ než u nás v ČR. V létě mezi červnem a srpnem se většiny teploty pohybují v rozmezí 24°C až 32°C.

Zajímavosti o Miami

Miami se může pyšnit jedním statusem, které žádné jiné město v USA nemůže, protože Miami leží mezi dvěma velkými přírodními rezervacemi, a to národním park Everglades a tropickým ostrovem Key Biscayne. Park Everglades je plný klapajících čelistí floridských kajmanů a na Key Biscayne můžete zase obdivovat světoznámé Seaaquarium se cvičenými delfíny a kosatkami.  

Dobrým tipem pro všechny z vás z cestovatelských řad, kteří chtějí poznat Miami a plánují zde zůstat více než jen pár dní, tak je Go Miami Card, kterou si lze zakoupit až na 5 dní, přičemž je v tom už zahrnut i vstup na více než 30 atrakcí v Miami.

miami_-_pl_1600 

Zdroj:https://www.flickr.com/photos/jayant81/8607172379/ 

Kde se v Miami najíst?

Když jsme na začátku zmínili, že Miami je hlavně o pestrosti a barevnosti díky přítomnosti různým etnickým skupinám, tak to se odráží předně i v jídelním menu místních restaurací, když se půjdete někam najíst. Naleznete zde tak typické pokrmy z Haiti, Kuby, Baham či Mexika v různorodých i kombinacích s americkou tradiční kuchyní. 

Chcete si pošmáknout na španělské či italské a vždy nezaměnitelné a hravé kuchyni v krásném prostředí? Restaurace 15th & Vine Kitchen and Bar je vaší první zastávkou vůbec. Naleznete jí na 485 Brickell Avenue. Letní terasa a krásný panoramatický výhled na okolí jsou bonusy k nezaplacení.

Jste milovníci kávy a nedáte bez ní ráno tzv. ani ránu? V Panther Coffee vám dobrou latinskoamerickou kávou pohladí duší už od 7 ráno v každý všední den. Panterová káva a nějaký ten lahodný cake se vždy ráno najde na 2390 NW 2nd Ave. Dle portálu TripAdvisor nejlepší káva neboli No. 1 v Miami podle uživatelského hodnocení!  

Pokud přeci jen budete mít chuť při svém pobytu na něco od píky amerického, tak nechť vaše kroky směřují na 1600 Lenox Ave na Miami Beach, kde najdete Yardbird Southern Table & Bar. Nádherně vybavený interiér s krásně lakovanými dřevěnými stoly a příjemnou obsluhou, která vám již nese neuvěřitelně voňavý talíř s prvotřídním kuřetem, to nezní špatně, že?

Netradiční fakta o Miami

  • V roce 1933 zde zemřel československý rodák, Antonín Čermák, tehdejší starosta města Chicago po neúspěšném atentátu na prezidenta Franklina D. Roosevelta. A o 64 let později byl v Miami zastřelen před svou vilou slavný módní návrhář Gianni Versace.

  • Víte, že městu Miami se přezdívá „The Magic City“ a první jméno, které dnešní Miami vůbec kdy dostalo, tak bylo Chequescha? Pokud vás více zajímá dějepis, tak si přečtěte trochu něco více o historii Miami

  • Na přelomu března a dubna se zde na tropickém ostrově Key Biscayne (8 km od Miami) se každoročně koná turnaj Miami Masters na tvrdém povrchu.

  • Víte, že dům ze slavného přebalu druhého studiového alba Erica Claptona 461 Ocean Boulevard, se nachází v městě Golden Beach na bariérovém ostrově, kde leží i neméně slavná Miami Beach? 

Partneři

ESO travel

Vydejte se na luxusní dovolenou do USA s nejlepším touroperátorem pro Ameriku dle žebříčku TTG – cestovní kanceláří ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@cestovani-usa.cz