Cocktail

Cestování do Philadelphie

Philadelphia je největším městem (skládá se z 12 oblastí) ve státě Pensylvánie a z historického hlediska asi tím nejdůležitějším pro celé dějiny USA! Protože právě zde se přetavil americký sen ve skutečnost, nejen filmového boxera „Rockyho“ (jehož schody a socha jsou nejfotografovanějším objektem ve městě), ale vůbec celých Spojených států, a to podpisem Deklarace nezávislosti a Ústavy Spojených států.

philadelphia_-_radnice_v_noci_1024

Zdroj: www.flickr.com/photos/michaelrighi/2457815776/

Zajímavá místa ve Philadelphii

Tím nejznámějším je asi Národní historický park nezávislosti v centru města. Uvidíte zde legendární Zvon svobody – symbol USA a humornou zajímavostí je to, že prasknul hned při svém prvním zvonění! Další tahák je Ústava a židle, na které seděl sám velký George Washington, to vše naleznete v Independence Hall, kde je vstup zadarmo!

Milovníci kultury určitě nějaké to odpoledne stráví ve Philadelphia Museum of Art, kde je umístěna největší sbírka umění všeho druhu v celé Americe. Muzeum leží ve Fairmountském parku, který patří taktéž k těm největším v celých státech! Ideální místo pro piknik či odpolední siestu.

Velmi zajímavá a unikátní expozice leží na severu města v méně turisticky známém objektu Civil War Museum. Zde si můžete prohlédnout zachovalé suvenýry z období občanské války. Při svém kulturním objevování Philadelphie rozhodně také neopomeňte navštívit trochu více neortodoxní až bizarní muzeum Please Touch Museum, kde najdete např. sochu Svobody postavenou z hraček

Jak se dostat do Philadelphie

Nejrychleji se z ČR z letiště Václava Havla v Praze do Philadelphie dostanete cca 11 hodin čistého času. Po přistání na Philadelphia International Airport, ležící na jihozápadě města u řeky Delaware se můžete dále do centra dostat rychle a levně za pomocí metra. Pro lepší pohyb po městě se vám bude jistě hodit detailní mapka metra ve Philadelphii.

A pokud zrovna na vlastní pěst zkoumáte historické památky a obecně kulturní tep amerických velkoměst jako jsou New York či Washington, D. C a máte zapůjčený automobil, tak můžete z „Velkého jablka“ do Philadelphie dojet za necelé 2 hodiny a z hlavního města USA klidně i za 2 a půl hodiny. Všechny tři důležitá americká města leží blízko u sebe. 

philadelphia_-_mrakodrapy_u_eky_1024

Zdroj: https://www.flickr.com/photos/rhysasplundh/4768682049/

Ubytování ve Philadelphii

Philadelphia je k turistům a návštěvníkům poměrně velmi dobře nakloněna, což v praxi znamená, že ubytovat se můžete klidně i 15 -10 min. chůze pěšky od centra v dobře vybavených hotelech za „křesťanské“ peníze (doporučujeme se podívat na např. stránku A-Hotel – Philadelphia, kde můžete i hodnotit dané hotely a případně si i vše předem snadno a rychle zarezervovat). 

Kdy jet do Philadelphie

Koncem října se vždy v městě pořádá zajímavý nezávislý filmový festival -  The Philadelphia Film Society se stovkami filmů z celého světa. Mezi dubnem a květnem je zde další zajímavý festival, který ocení hlavně nadšenci vědeckého pokroku - Philadelphia Science Festival.

Zajímavosti o Philadelphii

Ve městě se nachází několik soch s velkým červeným nápisem LOVE. Tím nejznámějším je asi náměstí J. F. Kennedyho – místo ležící u krásné fontány, kde se scházejí všichni zamilovaní! Málokdo možná také ví, že slavný most Golden Gate ze západního pobřeží Ameriky posloužil jako hlavní inspirace místní a neméně slavný most Benjamina Franklina. U tohoto jména ještě zůstaneme, protože pokud budete chtít poslat pohled domů rodičům či vaším přátelům s Franklinovým razítkem a podpisem, tak v místě původního Franklinova domu ve Philadelphii leží pošta, která vám to snadno umožní. 

philadelphia_-_love_1024

Zdroj: https://www.flickr.com/photos/littleli1985/3065001327/

Kde se ve Philadelphii najíst?

Jídlem No. 1 v celé Philadelphii je tzv. Philly Cheese Steak Sandwich – křupavá bageta plněná libovými plátky hovězího masa a sýra. Je to nejvíce oblíbený pokrm, kterým místní nepohrdnou za jakéhokoliv denního času. Určitě nezapomeňte ochutnat! Dostanete ho kdekoliv po městě a všude chutná dobře!

Pokud byste dostali chuť na čerstvou a chutnou pizzu, tak se rozhodně stavte v zajímavém podniku Nomad Pizza (611 S. 7th Street) -  tak 15 minut chůze od Independence Hall směrem do jižní části města a ještě se projdete přes Washingtonův zelenavý park.  

Nejlepší pokrmy z ryb a obecně mořských plodů dostanete v elegantní restauraci The Farm & Fisherman (1120 Pine Street) ve čtvrti Washington Square, cca 20 minut pěšky na západ od Independence Hall.

Netradiční fakta o Philadelphii

  • Je zde nejstarší ZOO založená na území Spojených států
  • Narodil se zde např. slavný žvýkačkový magnát William Wrigley či současný známý afroamerický herec Will Smith
  • Název města pochází z řeckého jazyka a znamená bratrská láska
  • 10 let byla Philadelphia hlavní město Spojených států

Partneři

ESO travel

Vydejte se na luxusní dovolenou do USA s nejlepším touroperátorem pro Ameriku dle žebříčku TTG – cestovní kanceláří ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@cestovani-usa.cz