Cocktail

Cestování Las Vegas

Navštívit Las Vegas, tak na to každý nemá. Vůbec tím nejsou myšleny peníze, třebaže i těch je v tomto městě třeba. Návštěvník se musí smířit s tím, že na něj tady více než v kterémkoliv městě na světě bude útočit reklama svádějící k hazardu. Při cestování po Las Vegas je nutno pochopit jedno  - ano, všude tu tečou, prohrávají se a vyhrávají peníze. Malé i velké. Ale vždyť jsme přece v Las Vegas!

Zajímavá místa Las Vegas

Nejvíce hotelů a kasin je soustředěno na Las Vegas Boulevard, respektive v jeho části The Strip. V bočních ulicích jsou hospody a motely nižších úrovní, a dále sklady, firemní sídla a obytné domy zasahující až do přilehlé pouště. Na sedm kilometrů dlouhý bulvár lemují jen a jen objekty hazardního průmyslu.

Eiffelova věž před Paris Hotelem v Las Vegas v Nevadě - zdroj thinboyfatter (Wikimedia Commons)

Na Las Vegas Boulevard vyhrál autistický Rain Man peníze pro svého rozevlátého bratra. Touto ulicí projížděl Ben v podání Nicolase Cage, když se v hlavním městě hazardu upíjel k smrti. Člověk přijíždějící do Las Vegas si myslí, že město zná. Tolikrát je viděl ve filmu... Skutečnost je jiná. Všechno je mnohonásobně silnější a větší. Záleží na člověku, zda se mu to líbí nebo či je z toho upřímně vyděšen. A jestliže turista opouští město rozpolcen a neví, co si o něm má myslet, je to pořádku. Prý to tak prožívá každý, kdo největší město Nevady navštíví.

Zmenšené dominanty New Yorku v Las vegas, Nevada

Stejně impozantní a okázalá jako pulsující bulvár je i nedaleká Hooverova přehrada, která zásobuje Las Vegas vodou. 220 metrů vysoká hráz za sebou drží masu vodu obklopenou mohavskou pouští. Během její stavby zemřelo při nehodách asi sto dělníků. Další zajímavá místa v Las Vegas, nebo v jeho okolí, najdete zde.

Jak se dostat do Las Vegas

Při cestování po USA najdete jen málo lokalit, kam letadla létají častěji a levněji. Také proto má Las Vegas letišť hned několik. Na Nellisově přistanete jen pokud jste piloty americké armády, na Hendersonovo nebo na North Las Vegas už se dostanete pravděpodobněji. Největší počet cestujících ale projde McCarran International Airport, ročně až 19 milionů. Většina z nich míří do víru kasin.

A jak se dostat do Las Vegas, pokud cestujeme autem po západním pobřeží po mezistátní silnici číslo 5? Nejlépe po „patnáctce“, na tu se dá odbočit v San Diegu přímo, z Los Angeles je třeba ještě chvíli jet po mezistátní desítce.

Kdy jet do Las Vegas

Kdy jet v USA do národního parku? Když tam neprší. Kdy na pláž? V období mimosezónních slev. Ale kdy jet do Las Vegas? Kdykoliv! Tohle město nikdy nechodí spát ani nemá dovolenou. Kasina a zábavní program v hotelech a kabaretech jedou neustále. Je ale radno se mu vyhnout v době státních svátků – hlava na hlavě bývá především na Silvestra, Den nezávislosti, ale třeba také během svátku svatého Valentýna. O počasí se starat nemusíte, v Nevadě totiž prší jen sporadicky.

Ubytování Las Vegas

Ve městě najdeme celou řadu slavných ubytovacích zařízení, mnohé z nich si zahrály také ve filmu. Například Caesars Palace, v jehož anticky vyhlížejích útrobách se natáčel Rain Man, Iron Man nebo boxerský hit Rocky 3. Když už jsme u boxu, konalo se tu také několik opravdových soubojů o titul mistra světa. V areálu se dokonce jel i závod formule 1.

Las Vegas Strip, Nevada

Kdo pro ubytování v Las Vegas hledá slavné hotely obřích rozměrů (ve Vegas je skutečně všechno neskutečně velké), bude vedle Caesars Palace uvažovat také o Hiltonu, Luxoru s nepřehlédnutelnou pyramidou nebo o Paris Hotelu s Eiffelovou věží, lépe řečeno s replikou poloviční velikosti pařížského originálu. Za zmínku rozhodně stojí i MGM Grand Hotel, jeden z největších hotelů světa.

Zajímavosti Las Vegas

Když se řekne Nevada, málokomu se asi vybaví její hlavní město Carson City, ale spíše jedenáctkrát větší Las Vegas. Jeho název v překladu ze španělštiny znamená „louky“. Město bylo oproti zbytku prudérní Ameriky vždy pokrokové, už v roce 1931 legislativa Nevady umožnila provozovat v oblasti hazardní hry, roku 1957 se v jedné show poprvé objevily tanečnice „nahoře bez“.

Zajímavostí Las Vegas jsou svatby - mohou být velmi rychlé, neplatí to ovšem o atraktivních termínech jako 1. Ledna nebo třeba při svátku svatého Valentýna, to bývá u oltáře přecpáno.  Velmi populární je také „Drive-thru wedding“, tedy svatební variace na objednávání hamburgerů z auta. Vše probíhá stejně jako u okénka restaurace rychlého občerstvení, jen místo člověka se sendvičem  vykoukne kněz, ten pár rychle oddá a novomanželé u oltáře jen dupnou na plyn a uhánějí na svatební cestu.

Kde se najíst

Jít na grilovaná jídla a steaky, z kterých se jen tak vaše chuť ještě dlouho neoklepe v Las Vegas? Tak to musíte zkusit Binion's Ranch Steakhouse v centru města. Čekejte krásný výhled ven a elegantní jídelní stoly a pořádné flákoty prvotřídního masa. Jediná nevýhoda, že otevírací doba je až od 17:30.

V centru Las Vegas se nachází také velmi dobře hodnocený a navštěvovaný barový podnik Downtown Cocktail Room se rozhodně nevšedně udělaným interiérovým dekorem. Místní barmani vám dokáží namíchat bez jakýchkoliv obav ten nejlepší koktejl široko daleko. Otevírá se od 4 odpoledne.

A kam nejlépe v Las Vegas na pozdní snídani či venkovní posezení s dokonale umělecky nazdobenou palačinkou a kávou k tomu? V jižní části města v lokalitě Silverado Ranch se nachází podnik Crepe Expectations, který tedy nesmíte při návštěvě města minout.   

Partneři

ESO travel

Vydejte se na luxusní dovolenou do USA s nejlepším touroperátorem pro Ameriku dle žebříčku TTG – cestovní kanceláří ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@cestovani-usa.cz