Cocktail

Bydlení v USA

Amerika, pro mnohé nejlepší země na světě, země svobody a velkých příležitostí. Pokud jste si při svých cestách Spojené státy americké zamilovali tak, že jste se rozhodli zde nějaký čas žít, budete muset řešit také otázku bydlení.

Zatímco při cestování si vystačíte s kempováním nebo hotelovým ubytováním, při dlouhodobých pobytech máte na výběr z pronájmu nebo přímo nákupu nemovitosti v USA.

Nákup nemovitosti v USA nemusí být zdaleka tak náročnou a drahou záležitostí, jak si možná myslíte. I přesto o něm má smysl uvažovat pouze v případech, že váš pobyt ve Spojených státech bude skutečně dlouhodobý, a nebo v případě, kdy nákup berete zároveň jako investici. Kromě velkých měst jako je New York, Los Angeles, San Francisko a další, lákají kupce především nemovitosti na Floridě.

Pokud zvolíte přeci jen obvyklejší pronájem, můžete bydlet i za ceny podobné tuzemským. Samozřejmě ale bude hodně záviset na lokalitě a zvoleném typu bydlení. V Americe je také zcela běžné, že se několik přátel domluví na společném bydlení a náklady si mezi sebou rozdělí.

Na rozdíl od Čechů jsou Američané mnohem více zvyklí na cestování za prací a častější změny bydliště. Tomu odpovídá také praxe při pronájmu nemovitostí. Obvykle se můžeme setkat s následujícími typy podnájmů: tzv. „Rental agreement“ a „Lease“ .

U „Rental agreement“ se nájemní smlouva automaticky obnovuje po každém měsíci, pokud ji jedna nebo druhá strana nevypoví. Podmínky pronájmu se mohou každý měsíc měnit, samozřejmě v rámci určitých parametrů nastavených ve smlouvě a zároveň odpovídajících legislativě toho kterého státu unie. „Lease“ se používá u dlouhodobějších pronájmů v řádech měsíců a let.

V každém případě se ale vždy vyplatí trvat na písemné smlouvě obsahující alespoň základní náležitosti, práva a povinnosti obou stran jako je výše nájemného a zálohy skládané při podpisu smlouvy, délka pronájmu, způsob platby za služby a energie, počet lidí, kteří v daném bytě mohou bydlet atd.

Partneři

ESO travel

Vydejte se na luxusní dovolenou do USA s nejlepším touroperátorem pro Ameriku dle žebříčku TTG – cestovní kanceláří ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@cestovani-usa.cz